Gaz rozweselający w znieczuleniu ogólnym dla dziecka

Niektóre Maluszki podczas spotkania z dentystą odczuwają dyskomfort i bywają zdenerwowane. W rezultacie, nie są w stanie zrelaksować się na fotelu stomatologa i zachować potrzebnego spokoju do przeprowadzenia zabiegów. Tak zwane świadome znieczulenie za pomocą gazu rozweselającego, stosowane jest w leczeniu niespokojnych i zdenerwowanych dzieci. Pomaga dokonać kontroli uzębienia lub przeprowadzić zabiegi w spokojnej i komfortowej atmosferze.

Znieczulenie dziecka gazem rozweselającym

Gaz rozweselający jest mieszany z tlenem i doprowadzany do organizmu przez nos za pomocą małej maski. Podczas dawkowania, lekarz prosi dziecko o oddychanie przez nos, a nie przez usta. Gdy gaz zaczyna działać, Pociecha przestaje się denerwować i poddaje się czynnościom prowadzonym przez stomatologa.

Efekty działania gazu są niezwykle łagodne, bezpieczne, a sama substancja jest szybko eliminowana z organizmu. Podczas całego zabiegu, dziecko pozostaje przytomne i pozostaje w interakcji z lekarzem. Co więcej, działanie gazu eliminuje odruch gardłowy podczas leczenia i sprawia, że Pociecha chętniej porozumiewa się z lekarzem. Podczas inhalacji, dziecko czuje lekki, słodki zapach i doświadcza przyjemnego uczucia relaksu. Niektóre dzieci mogą odmawiać założenia maski, leży to w gestii Rodzica, by wyjaśnić Pociesze działanie gazu oraz przygotować je do wizyty (podając przed jedynie płyny i lekkie potrawy).

Gaz rozweselający to jedna z najbardziej bezpieczny metod znieczulenia dla dziecka stosowanych w stomatologii. Jest całkowicie tolerowany przez organizm, ma błyskawiczne działanie, szybko się ulatnia i jest pozbawiony substancji alergicznych. W trakcie całego zabiegu Pociecha jest przytomna, odpowiada na pytania i prośby lekarza lub Rodzica. Jedyne przeciwwskazania do inhalacji gazu rozweselającego dla dziecka to niedrożność nosa, duże obawy ze strony Malucha przed włożeniem maski lub duże rozdrażnienie. Wtedy należy poprosić lekarza stomatologa o wybór innego sposobu na znieczulenie.

Drogi Rodzicu, aby zapewnić swojej Pociesze komfort wizyty w gabinecie stomatologicznym, wybieraj kliniki zatrudniające lekarzy doświadczonych w pedodoncji. Oni zadbają o samopoczucie dziecka i pełen komfort leczenia.